Tvaroh z jogurtu Veľmi chutný doma vyrobený hrudkovitý tvaroh z gréckeho jogurtu.Tento spôsob prípravy tvarohu som sa naučila od mojej Svokry. Používam ho väčšinou do Böreku,lebo mne Tvarohový Börek chutí s týmto tvarohom najlepšie 😊
_____________________________________________
Potrebujeme:
1kg Grécky jogurt, 1Pl čerstvá citrónová šťava, 1kopcovitejšia KL soli
_______________________________________________________________________

1.  Pripravíme si grécky jogurt. Ja kupujem tieto dva z Lidla, jeden má kilo a druhý len 400 g. V chuti sa troška líšia, na jedenie mám radšej ten v kelímku. Použijete, ktorý chcete, hlavne nech ho je 1 kg. Ja som robila tvaroh teraz z toho 1 kilového kýblika.

 Tvaroh z jogurtu (fotorecept) - obrázok 1

2.   Jogurt dáme do jedného hrnca, pridáme 1 PL citrónovej šťavy a 1 kopcovitú KL soli. Premiešame a na malom ohni za častého miešania privedieme do varu. Keď sa už jogurt začal pomaly variť, už ho miešať netreba, fakt len 2-3x opatrne po celý čas varenia. Takto pomaličky varíme cca 15-20 minút. Potom celé scedíme do jednej čistej utierky a necháme troška ochladnúť. Keď už nie je také horúce, tak ho skrútime a troška z neho ešte vytlačíme tekutinu.


Tvaroh z jogurtu (fotorecept) - obrázok 2

 Z 1 kg jogurtu vyjde 300 g tvarohu. Tvaroh chutí výborne, je taký slano-kyselkavý a je o trocha suchší než tie hrudkovité z obchodu. Ale ja mám práve tú konzistenciu na tomto tvarohu najradšej 😊 Ale pravdaže ten,kto chce mať tvaroh vláčnejší si ho menej vyžmýka,alebo ho nevyžmýka vôbec 😊

Tvaroh z jogurtu (fotorecept) - obrázok 3


 Pre jeho skvelú slano-kyselkavú chuť, ho používam ako plnku len do böreku. Börek chutí s týmto tvarohom výborne😉                   Prajem dobrú chuť !

Komentáre

Obľúbené príspevky

FANTASTICKÉ SMOTANOVÉ PAGÁČIKY😍👌

Syrom a šunkou plnené kuracie prsia v trojobale ( Cordon bleu )

NAJLEPŠIE LÁNGOŠE Z CESTA Z CHLADNIČKY

Lahučké tvarohové koláče

Pečivo s plesňovým syrom a tvarohom

MOKRÝ KOLÁČ🤩 RÝCHLY S ÚŽASNOU POLEVOU👌

ÚŽASNÉ BUCHTY🥰 V SMOTANE PEČENÉ👍