Marhulové guľky obalené v kokose


  Rýchly, jednoduchý a svieži dezertík priam bez výčitiek ;-) Kombinácia čerstvých marhúľ a ovsených vločiek s nádychom kokosu, poteší nie len rodinku, ale aj návštevu.Tento receptík je aktuálny skôr v lete, v sezóne marhúl.
 _______________________________________________

 Potrebujeme:
1kg čerstvé marhule, 500g ovsené vločky, Cukor kryštál podla chuti, 1 balíček vanilkového cukru, 100g maslo 82%né, 2 šťipky soli
Na obalenie:
cca.100g kokos
___________________________________________________________________________

1.V prvom rade budeme potrebovať dobré zrelé marhule.Tieto krásne,zrelé a šťavnaté marhule sú z našej záhrady 😊 Marhule sú moje najoblúbenejšie ovocie,viem ich zjesť čerstvé priam na kilá,ale občas z nich nezaškodí ani nejaká tá maškrta..

 Marhuľové guľky obalené v kokose (fotorecept) - obrázok 1

2. ...z marhúl si pokrájame na malé kúsky toľko, aby sme dostali 1 kg. Ďalej potrebujeme ovsené vločky - tie jemné, na osladenie buď kryštálový cukor alebo med, vanilkový cukor a maslo pre chuť a zjemnenie :-) 

  Marhuľové guľky obalené v kokose (fotorecept) - obrázok 2

3. Pokrájané marhule dáme do hrnca/kastróla, pridáme vanilkový cukor a privedieme za občasného miešania do varu. Varíme pomaly kým tie kúsky nebudú mäkké, a aj sa niektoré už rozvaria :-) Ide vlastne o to, aby to celé prešlo varom a zároveň aj zmäklo. To netrvá dlho, možno 15 minút. Následne osladíme cukrom podľa chuti a necháme ešte 2 minútky pobublať. Napokon dáme bokom, pridáme maslo a miešame kým sa nám nerozpustí. Masu necháme trocha vychladnúť. Keď sladíte medom, pridajte ho až po masle.
 Marhuľové guľky obalené v kokose (fotorecept) - obrázok 3

4. Ešte do mierne teplého vmiešame ovsené vločky a 2 riadne štipky soli. Necháme postáť, aby to poriadne vsiaklo. Kľudne to môžete nechať bokom aj 1-2 hodiny a robiť si inú robotu :-)
 Marhuľové guľky obalené v kokose (fotorecept) - obrázok 4

5. Nakoniec už len mokrými rukami tvarujeme z masy malé guľky, ktoré obaľujeme v kokose. Môžete kľudne pridať do kokosu aj 1 vanilkový cukor pre lepšiu chuť :-) Urobené guľky dáme takto do chladničky stuhnúť. Ja potom stuhnuté prekladám do umelej uzavretej dózy a skladujem v chladničke. Z tejto dávky mi vyšlo 75 ks guliek :-) Namiesto kokosu ich môžte obaliť aj v kakau.

 Marhuľové guľky obalené v kokose (fotorecept) - obrázok 5

Guľky chutia výborne, tak ovocne, sviežo po marhuliach :-) Verím, že budú chutiť nie len rodinke, ale milo prekvapíte nimi aj návštevu. Podľa chuti si takéto guľky viete pripraviť aj s iným ovocím,napríklad so slivkami a broskyňami,alebo aj s hruškami a jablkami 😄

 Marhuľové guľky obalené v kokose (fotorecept) - obrázok 6

     Prajem dobrú chuť !

Komentáre

Obľúbené príspevky

FANTASTICKÉ SMOTANOVÉ PAGÁČIKY😍👌

Syrom a šunkou plnené kuracie prsia v trojobale ( Cordon bleu )

NAJLEPŠIE LÁNGOŠE Z CESTA Z CHLADNIČKY

Lahučké tvarohové koláče

Pečivo s plesňovým syrom a tvarohom

MOKRÝ KOLÁČ🤩 RÝCHLY S ÚŽASNOU POLEVOU👌

ÚŽASNÉ BUCHTY🥰 V SMOTANE PEČENÉ👍