Şiş kebab / Šiš kebab

Şiş kebab /Šiš kebab (fotorecept) - obrázok 5

Šiš kebab - čiže na paličky ponapichovaný kebab, pečený v rúre ;-) Jednoduché a výborné jedlo,ktoré zvládne naozaj každý 😊
_____________________________________
Kebab 1:
4ks stehná kuracie, 1,5PL Salça paradajkový pretlak, 34 kl mletá červená paprika, 0,5kl mleté čierne korenie, 1kl oregano, 3-4 strúčiky cesnaku, 3Pl jogurt, 2PL olej, sol podla potreby
Kebab 2:
500g mleté mäso hovädzie, 1 cibula, 2 strúčiky cesnaku, 0,5 ks červená kápia, 7-8 stebiel petržlanovej vňaťe, 1kl oregano, 1kl mäta sušená, 0,5kl mletá červená paprika, sol podla potreby
Okrem toho:
Paprika a paradajky podla chuti

________________________________________________________

1.  Na kebab budeme potrebovať 4 kuracie stehná a 1/2 kg mletého mäsa. Stehná si vykostíme, alebo si už vykostené kúpime :-) Následne mäso pokrájame aj s kožou spolu na stredne veľké kúsky, aby sa dalo napichovať. Ďalej zopár paprík a paradajok. A napokon si pripravíme jeden veľký plech a špajdle.

 Şiş kebab /Šiš kebab (fotorecept) - obrázok 1

2.  Na kuracie mäso si pripravíme marinádu. V miske zmiešame 3 kopcovité pl jogurtu, hustý paradajkový pretlak 1,5 pl ,mletú papriku, strúhaný cesnak, čierne korenie, oregano, sol a olej. Marinádu poriadne premiešame a pridáme mäso. Znova dobre premiešame a dáme do chladničky na 2-3 hodiny odstáť.

 Şiş kebab /Šiš kebab (fotorecept) - obrázok 2

3.  Teraz si pripravíme aj mleté mäso. Do jednej misky dáme mäso, na drobnučko nakrájanú cibuľu, postrúhaný cesnak, na drobno nakrájanú 1/2 kapie, oregano, mätu, mleté čierne korenie, mletú papriku, soľ a na drobno pokrájanú vňať. Celé poriadne premiešame a dáme tiež do chladničky na 2-3 hodiny postáť.

 Şiş kebab /Šiš kebab (fotorecept) - obrázok 3

4.  O 3hodiny som mäso vybrala. Mleté mäso naťapkáme na špajdlu tak, aby sme dostali tenký valček. Vyšlo mi z 1/2 kg 7 ks. Ďalej napicháme na špajdle aj kuracie mäso. Tie mi vyšli 6 ks. Takto pripravený ponapichovaný šiš kebab poukladáme na olejom vytretý plech vedla seba. Ukladať musíme ale tak, že konce špajdlí budú položené na okraji plechu, nech mäso neleží celkom na plechu, inak sa nám bude viac dusiť než opekať :-) Veľmi dobre sa tam hodí aj zopár menších paradajok (nie veľa) a tenká dlhá paprika. Poprípade aj štipľavá :-) Takto pripravený plech dáme do rúry, ktorú sme si už dopredu rozohriali na 180 °C na cca 40 minút.
 Şiş kebab /Šiš kebab (fotorecept) - obrázok 4

Šiš kebab sa mi piekol 40 minút. To znamená, že od bodu "varu/pečenia" cca 25 min. Za ten čas sa krásne upiekol a na spodku plechu zostalo aj trošku výbornej šťavy z mäsa. Z vrchu je pekne opečené a zo spodu vďaka tej šťave stále šťavnaté :-)

Şiş kebab /Šiš kebab (fotorecept) - obrázok 5

 Kým sa mi kebab piekol, som ako prílohu pripravila ryžu a opiekla na toastovači nakrájanú bagetu, ktorú som potrela cesnakom. Ako dressing na kebab cesnakový jogurt a cibuľu so sumakom :-) Pravdaže čo sa týka prílohy, si už každý zvolí podla svojej chuti.Verím, že vám bude chutiť!

Şiş kebab /Šiš kebab (fotorecept) - obrázok 6

                Prajem dobrú chuť !

Komentáre

Obľúbené príspevky

FANTASTICKÉ SMOTANOVÉ PAGÁČIKY😍👌

Syrom a šunkou plnené kuracie prsia v trojobale ( Cordon bleu )

NAJLEPŠIE LÁNGOŠE Z CESTA Z CHLADNIČKY

Lahučké tvarohové koláče

Pečivo s plesňovým syrom a tvarohom

MOKRÝ KOLÁČ🤩 RÝCHLY S ÚŽASNOU POLEVOU👌

ÚŽASNÉ BUCHTY🥰 V SMOTANE PEČENÉ👍