Hovädzie s omáčkou z koreňovej zeleniny

My doma to voláme "Hovädzia sviečková" 😊  Je to velmi jednoduché a výborne chutí !
__________________________________________________
Potrebujeme:
cca.1,5kg hovädzej nožiny, 2 cibule, 5 mrkvy, 4 petržleny, 1/4ks zeleru, 1Pl paprika mletá červená, 7-8 zrniek čierneho korenia, 2 bobkové listy, mletú rascu podla chuti, Sol podla potreby, cca.2L vody na podliatie

________________________________________________________________________
1. Potrebujeme cca 1,5 kg hovädzej nožiny.Ďalej potrebujeme 5 väčších mrkiev, 4 väčšie petržleny a 2 cibule. Ja som tentoraz mala veľmi hrubé mrkvy, tak som dala len 4. Petržlen mám zasa zo záhrady dosť malý a tenký, tak ten som dala o niečo viac. No a ešte 1/4 z 1 hlávky zeleru. Napokon si všetko pokrájame. Cibuľu na kocky, mrkvu, petržlen a zeler na menšie tenšie kúsky. Mäso si pokrájame na väčšie kusy...
 Hovädzie s omáčkou z koreňovej zeleniny - obrázok 1

2. Do hrnca dáme trocha oleja, na ktorom zosklovatíme trocha osolenú cibuľu. Pridáme 1 PL papriky, pár sekúnd posmažíme a hneď pridáme mäso. Dobre ho osolíme, dáme 1/2 - 1 dl vody, premiešame, zakryjeme pokrievkou a necháme cca 15 minút na strednom ohni, aby si mäso od soli pustilo všetkú šťavu..
 Hovädzie s omáčkou z koreňovej zeleniny - obrázok 2

3. Ked už má mäso dosť vlastnej šťavy, to trvá takých 15 minút, celé zalejeme s 2 l vody. Dáme soľ, celé čierne korenie a mletú rascu. Takto necháme variť, až kým mäso nebude mäkké. Ja som varila v kuchte 50 minút.
 Hovädzie s omáčkou z koreňovej zeleniny - obrázok 3

4. Keď je mäso mäkké, pridáme nakrájanú zeleninu, 2 veľké bobkové listy a pomaly varíme, až kým nám zelenina nezmäkne. Pravdaže soľou a rascou medzitým môžeme dochutiť. Keď je zelenina už mäkká, povyberáme mäso a bobkové listy. Zeleninu a šťavu rozmixujeme do hladka ponorným mixérom..
 Hovädzie s omáčkou z koreňovej zeleniny - obrázok 4

5. Napokon vrátime mäso späť do omáčky a premiešame. Týmto je vlastne jedlo hotové a môže sa podávať 
 Hovädzie s omáčkou z koreňovej zeleniny - obrázok 5

Ja ju nezahusťujem ničím, ani múkou - nie je to vôbec potrebné. Rozmixovaná zelenina dosť zahustí omáčku. Jedine, kto chce, tak po vrátení mäsa ešte zjemní so smotanou a dá trochu prevrieť 😊 To už je vec chuti. Cukor tiež nedávam, od koreňovej zeleniny je omáčka presne dosť sladká. Na konci si podľa chuti ešte môžeme dochutiť citrónovou šťavou.
Hovädzie s omáčkou z koreňovej zeleniny - obrázok 6

Ako prilohu som pripravila parenú knedľu..

Hovädzie s omáčkou z koreňovej zeleniny - obrázok 7

..a môžme podávať 😉
                       Prajem dobrú chuť !

Komentáre

Obľúbené príspevky

FANTASTICKÉ SMOTANOVÉ PAGÁČIKY😍👌

Syrom a šunkou plnené kuracie prsia v trojobale ( Cordon bleu )

NAJLEPŠIE LÁNGOŠE Z CESTA Z CHLADNIČKY

Lahučké tvarohové koláče

Pečivo s plesňovým syrom a tvarohom

MOKRÝ KOLÁČ🤩 RÝCHLY S ÚŽASNOU POLEVOU👌

ÚŽASNÉ BUCHTY🥰 V SMOTANE PEČENÉ👍