Plnené kuracie prsia na šťave a jazmínová ryža👌👌


Výborné jedlo vhodné na obed, alebo na večeru. Takto pripravené kuracie prsia budú určite chutiť celej vašej rodine👍 Určite vyskúšajte priatelia, je to jednoduché a rýchle jedlo. Jazmínová ryža sa k tomu úžasne hodí, keďže má svoju vlastnú aromatickú chuť.------------------------------------------------------Potrebujeme:
2 kuracie prsia
Varené vajíčka

Párky obyčajné

Zavárané uhorky (nakladané uhorky)
Horčica obyčajná alebo Kremžská
Mleté čierne korenie
Soľ
Trocha šťavy zo zaváraných uhoriek
1 cibula
1PL mletá červená paprika
2-3PL hladká múka pšeničná
cca.750ml voda
Olej

Príloha:
500g jazmínová ryža
Voda ( ja som dala 1L)
3ČL cukor
1-1,5ČL soľ
Trocha olej


Krátky postup:
Kuracie prsia vyklepeme na tenko, osolíme, okoreníme a natrieme horčicou. Dáme kúsok uhorky, párok, varené vajíčko a mäso skrútime. Aby sa nám to nerozpadlo, obviažeme rolku  niťou. Plnené kuracie prsia rýchlo popečieme na oleji a vyberieme ich. Dáme na drobno pokrájanú cibulu a popražíme ju. Pridáme 2 alebo 3PL múky, necháme popiecť a pridáme mletú papriku. Následne pridáme vodu, soľ, čierne korenie a cca.1-2PL horčice. Pre výbornú chuť dáme aj trochu šťavy z nakladaných uhoriek. Privedieme do varu a pridáme naše mäso. Zakryté varíme 30 minút.

Ako prílohu si urobíme jazmínovú ryžu. Na oleji trochu opražíme umytú ryžu. Pridáme vodu, cukor, soľ a zakryté varíme, kým ryža nevpije všetkú vodu🙂 Takto pripravená jazmínová ryža chutí fantasticky.Od pridaného cukru sa vôbec báť nemusíte, lebo táto ryža je úžasnej chuti. Naučila som sa ju už dávno od mojej známej🙂Komentáre

Obľúbené príspevky

FANTASTICKÉ SMOTANOVÉ PAGÁČIKY😍👌

Syrom a šunkou plnené kuracie prsia v trojobale ( Cordon bleu )

NAJLEPŠIE LÁNGOŠE Z CESTA Z CHLADNIČKY

Lahučké tvarohové koláče

Pečivo s plesňovým syrom a tvarohom

MOKRÝ KOLÁČ🤩 RÝCHLY S ÚŽASNOU POLEVOU👌

ÚŽASNÉ BUCHTY🥰 V SMOTANE PEČENÉ👍