Tvarohovo- lekvárový kysnutý koláč

 

Velmi chutný kysnutý koláč s dvomi plnkami, ktorý zostane mäkučký aj na druhý deň🙂 Kombinácia tvarohu a lekváru s jemným cestom je výborná. Lekvár môžte dať podla chuti. Ja som dala slivkový a marhuľový.
____________________________________________________________________
Potrebujeme:

Cesto:

600g hladká múka, 100g cukor kryštál, 1dl olej, 3dl mlieko, 1 bielok, 21g droždie, 1kl soľ


Plnka:

500g tvaroh krémový, 2pl pudingový prášok vanilkový, 2ks vanilkový cukor, 1dl cukor kryštál, lekvár slivkový, lekvár marhulový

Na potretie:

1 žĺtok, trocha vody
____________________________________________________________________

1. Múku, cukor a soľ si najprv premiešame lyžicou. Pridáme olej, bielok a v mlieku napučané droždie. Vypracujeme polomäkké, jemné cesto, ktoré sa oddeluje od misky. Cesto pomocou trochy múky krátko vymiesime do tvaru bochníka a necháme cca.40 minút kysnúť.2. Zatial si pripravíme všetko na plnku. Na tvarohovú plnku zmiešame tvaroh, puding a, vanilkový cukor a cukor podla chuti. Čo sa lekváru týka si môže dať každý aký chce, ale nech je na pečenie🙂 inak vám môže vytiecť.


3. Nakysnuté cesto rozdelíme na 2 časti a vyváľkame do tvaru obdĺžnika. Na jednu stranu dáme tvarohovú plnku, ktorú následne prikryjeme cestom. Tam kde sa cesto spája dáme pozdĺž poriadne lekvár. Netreba šetriť🙂 Napokon aj lekvár prikryjeme/ uzatvoríme cestom. Lekvár si môže dať každý podla chuti. Koláče dáme na plech s papierom a necháme cca.20 minút podkysnúť.4. Po 20ich minutách ich natrieme žĺtkom, ktoré sme rozmiešali s troškou vody. Pečieme vo vopred predhriatej rúre na 180°C cca.40 minút.

Koláče sú krásne upečené a mäkučké😍Koláč chutí výborne. Cesto je jemné a lahučké🙂 Podla chuti posypeme práškovým cukrom.Koláč zostane krásne mäkký aj na druhý deň👍😊


Prajem dobrú chuť !Komentáre

Obľúbené príspevky

FANTASTICKÉ SMOTANOVÉ PAGÁČIKY😍👌

NAJLEPŠIE LÁNGOŠE Z CESTA Z CHLADNIČKY

Syrom a šunkou plnené kuracie prsia v trojobale ( Cordon bleu )

Lahučké tvarohové koláče

Pečivo s plesňovým syrom a tvarohom

MOKRÝ KOLÁČ🤩 RÝCHLY S ÚŽASNOU POLEVOU👌

ÚŽASNÉ BUCHTY🥰 V SMOTANE PEČENÉ👍