Krehké kakaové sušienky z ražnej múky

Z ražnej múky,škrobu a medu 😊  Taká trocha zdravšia verzia sušienok. Krehké, jemne chrumkavé a výbornej chuti 😉 Ja ich jednoducho zbožňujem. Odporúčam!__________________________________________________________
Potrebujeme:
300g múka ražná celozrnná, 300g škrob kukuričný, 375g maslo 82%né, 100g cukor práškový, cca.1dl med, 3Pl kakao tmavé, 2kl feniklové semienka mleté, 2kl škorica mletá, 1 balíček cukor vanilkový, 0,5kl soli, 1x12g balíček prášok do pečiva

_____________________________________________________________________________

1.  Najprv si prichystáme všetky potrebné suroviny... Feniklové semienka potrebujeme mleté, takže si ich podľa potreby toľko zomeľte, aby ste získali 2 kl - nemusia byť zomleté až tak na jemno 😊 Med som použila tmavý, lesný, ale každý dá aký chce. Pridávam aj fotku ražnej celozrnnej (nie hladkej) múky a kukuričného škrobu, ktoré používam.


2. Do misky dáme múku, škrob, kakao, mletý fenikel, škoricu, soľ, práškový cukor a vanilkový cukor, kypriaci prášok a všetko dobre premiešame. Pridáme med a tekuté, teplé, ale nie horúce maslo a vypracujeme cesto. Cesto je mastné a také polomäkké. Hotové cesto zabalíme do kuchynskej fólie a dáme na 1 noc do chladničky.


3. Na druhý deň cca 3-4 h pred pečením cesto vyberieme z chladničky, aby sa prehrialo, nebolo tuhé a aby sa s ním dobre pracovalo 😊 Keď už cesto dobre zmäklo, odštipkávame z neho malé kúsky a vyšúľame guličky približne veľkosti orecha. Vystlieme plech papierom a guličky roztlačíme vidličkou. Nie príliš natenko, cca 6-7 mm. Plech dáme piecť do vopred vyhriatej rúry na 190 °C na 15 minút.


Piekli sa mi presne 15minút. Treba si ich radšej sledovať, ale keďže sú kakaové tak veľmi na nich nevidno, že sú už upečené. Dlhšie než 15 minút ich radšej nepečte, aby vám nezhorkli. Hotové sušienky musíte nechať celkom na plechu vychladnúť, lebo sú krehučké a mohli by sa vám rozpadnúť.


 Na druhom plechu som pred pečením gulky len spučila a na vychladnuté som dala malý kopček jahodového džemu. Jednu polovicu som posypala kokosom a druhú polovicu som popolievala bielou čokoládou. Ohriala som 8 kociek Milky s 1 kl smotany a letnou počiarkala keksíky😊

     
Sušienky sú chuťovo výborné 😍 Tie čo sú natreté džemom a čokoládou/kokos sú veľmi chutné a na druhý-tretí deň ešte lepšie, lebo od toho džemu trošku akoby im stred zvlhol a okolo zostanú jemne chrumkavé a krehké 😉 Ale kludne ich môžte natriet nejakým maslovým krémom a pozliepať. Fantasticky chutia ale aj tie samotné! Z tejto dávky mi vyšlo 58 ks, skladujem ich v krabici.
      Prajem dobrú chuť!Komentáre

Obľúbené príspevky

FANTASTICKÉ SMOTANOVÉ PAGÁČIKY😍👌

Syrom a šunkou plnené kuracie prsia v trojobale ( Cordon bleu )

NAJLEPŠIE LÁNGOŠE Z CESTA Z CHLADNIČKY

Lahučké tvarohové koláče

Pečivo s plesňovým syrom a tvarohom

MOKRÝ KOLÁČ🤩 RÝCHLY S ÚŽASNOU POLEVOU👌

ÚŽASNÉ BUCHTY🥰 V SMOTANE PEČENÉ👍