Paradajkovo- tuniaková omáčka na cestoviny🤩🤩


Výborná omáčka, ktorú si pripravíte rýchlo a jednoducho😉 Táto omáčka patrí medzi naše obľúbené. Kedže je rýchlo hotová, varím ju najmä vtedy keď mám málo času😊 Je to super riešenie na teplé jedlo pre celú rodinu.
Určite omáčku vyskúšajte, verím že neolutujete!!!Prajem dobru chut !!!!______________________________________Potrebujeme:

1kg paradajky
5-6 paprík
1 cibula
2x 180g Tuniak v oleji
2 pl paradajková pasta ( pretlak)
1 pl ml. červená paprika
2 kl oregano
2 kl bazalka
2 struciky cesnak
1/2 kl ml.čierne korenie
Soľ podľa chuti
1-2 pl škrob kukuričný + trocha vody

______________________________________Krátky popis postupu:

Na oleji si krátko podusíme pokrájanú cibulu a papriku. Pridáme mletú červenú papriku,  paradajkovú pastu a necháme krátko popiecť. Potom pridáme nakrájané paradajky, oregano, bazalku, čierne korenie a soľ. Premiešame a necháme variť do mäkka. Počas varenia si paradajky pustia šťavu, takže voda sa nepridáva. Keď je všetko už mäkké, trocha zeleninu mixneme, aby bola omáčka jemnejšia. Pridáme do omáčky cukor podla chuti a zahustíme omáčku škrobom, ktorý sme rozmiešali v troche vody. Ja som dala 2pl škrobu, ale to záleží na vašich paradajkách🙂 Takto so škrobom povaríme 4-5 minút a potom pridáme aj tuniaka. Necháme ešte naposledy 4-5 minút povariť a máme hotovo! Podávame s obľúbenou cestovinou a syrom👌🤩

Komentáre

Obľúbené príspevky

FANTASTICKÉ SMOTANOVÉ PAGÁČIKY😍👌

Syrom a šunkou plnené kuracie prsia v trojobale ( Cordon bleu )

NAJLEPŠIE LÁNGOŠE Z CESTA Z CHLADNIČKY

Lahučké tvarohové koláče

Pečivo s plesňovým syrom a tvarohom

MOKRÝ KOLÁČ🤩 RÝCHLY S ÚŽASNOU POLEVOU👌

ÚŽASNÉ BUCHTY🥰 V SMOTANE PEČENÉ👍