Černicovo - tvarohový koláčik

 
Čerstvé, šťavnaté kyslovkavé ovocie v kombinácii s tvarohom v jemnom ceste😍 Takémuto koláčiku naozaj málokto odolá👍 Sezónne koláčiky s čerstvým ovocím sú naozaj velmi vďačné a obľúbené. Sú jednoduché, rýchle a velmi chutné🙂 Ani u nás doma tomu nieje inak😊 deti zbaštia takýto koláč do pár hodín.
______________________________________________________________________________Cesto:

250g hladká múka, 250g polohrubá múka, 250g cukor kryštál, 5 vajíčka, 1dl olej, 2dl mlieko, 2 ks vanilkový cukor, 1 prášok do pečiva (15g)

Plnka:

500g tvaroh jemný krémový, 1 vanilkový cukor, 3pl práškový cukor

350g černice, 2pl cukor práškový
______________________________________________________________________________1. Celé vajíčka s cukrom a van.cukrom vyšlaháme do penista. Následne pridávame striedavo olej, múky zmiešané s bicarbónou a mlieko. Zakaždým dobre prešlaháme, aby sme dostali hladké cesto🙂2. Tvaroh si zmiešame s van.cukrom a cukrom podla chuti. Černice pomiešame s 2pl práškovým cukrom, aby boli trochu sladšie v tom koláči 😉 a takýmto spôsobom pustia do cesta aj viac šťavy👍


3. Cesto vylejeme na vymastený, múkou posypaný plech. Môj má rozmer 28x38cm. Na rovnomerne rozotreté cesto nanesieme hore-dole lyžicou najprv tvaroh a potom potratíme medzi naše černice👍🙂 Nakoniec dáme piecť do vopred rozohriatej rúry na 190°C cca.35 minút.

Vychladnutý koláčik pokrájame a podla chuti posypeme práškovým cukrom😋🙂

Prajem dobrú chuť !Komentáre

Obľúbené príspevky

FANTASTICKÉ SMOTANOVÉ PAGÁČIKY😍👌

Syrom a šunkou plnené kuracie prsia v trojobale ( Cordon bleu )

NAJLEPŠIE LÁNGOŠE Z CESTA Z CHLADNIČKY

Lahučké tvarohové koláče

Pečivo s plesňovým syrom a tvarohom

MOKRÝ KOLÁČ🤩 RÝCHLY S ÚŽASNOU POLEVOU👌

ÚŽASNÉ BUCHTY🥰 V SMOTANE PEČENÉ👍